Tselluliidimassaaž
Tselluliidi vähendamiseks on põhiliselt kasutusel kaks erinevat meetodit: tselluliidimassaaž ja LPG endermoloogiline ravi.
Tselluliidimassaaž. Probleemset piirkonda masseeritakse, kasutada võib erinevaid vahendeid: eeterlikke õlisid, spetsiaalseid tselluliidikreeme, looduslikke tselluliidivähendajaid: mesi, merevetikad, kummikupud.
Selleks, et massaažitulemused oleksid tõhusamad, saab ka ise kaasa aidata. Liikumine, tervislik toiduvalik ning igapäevane kuivharjamine aitavad kaasa massaažitulemuste püsimisele ning aitavad vältida rasvaladestuste teket. Loobuda tuleks kohvist ja alkoholist ning liigsest magusa ja rasvase söömisest. Iga päev juua piisavas koguses vett (1,5-2 liitrit), on leitud, et ka roheline tee aitab tselluliidi vastu, sest viib tõhusalt jääkaineid välja. Linaseemneõli tarvitamine koos kohupiimaga aitab kehast nn. halbu rasvu välja viia.
LPG endermoloogiline ravi. Endermoloogilist hooldust tehakse aparaadi abil, mis kujutab endast vaakumvooliku külge kinnitatud kaherullilist masseerijat, millega efektiivselt töödeldakse nahka ja nahaaluskudet: otsikuga tõstetakse nahk kõrgemale ja töödeldakse nahaaluskudet, vabastades seal olevad lümfiteed, mis on kokku surutud rasvarakkude ja neid ümbritsevate jääkainete poolt. Jääkained liiguvad protseduuri tulemusel vabanenud lümfiteid mööda verre ja jõuavad läbi neerude uriini, väljudes organismist. LPG massaazhi abil paraneb kudede üldine ainevahetus, aktiviseerub lipolüüs, kiireneb lümfiringe. LPG masaazhi käigus mõjutatakse närvisüsteemi- ja vereringe punkte, tänu millele väheneb jalgade külmetamine, paraneb uni, langeb psühhoemotsionaalne pinge. Seedimine paraneb ainevahetuse kiirenemise tõttu, liigestesse ladestunud soolad hakkavad lahustuma.