Nõelravi ehk akupunktuur
Nõelravi ehk akupunktuur on üks vanimatest meditsiinilistest protseduuridest maailmas. Pärinedes enam kui 2500 aasta tagusest Hiinast muutub nõelravi üha tuntumaks ka lääne ühiskonnas.
Qi ehk eluenergia voolab organismis ja jõuab iga väikseima elava rakuni. Kehas on mitmeid informatsiooni liikumise teid, mis ühendavad omavahel keha ülemise ja alumise osa, eesmise ja tagumise osa, pindmise ja süva. Neid info liikumise teid kutsutakse meridiaanideks. Meridiaanide pindmises osas on palju sensitiivseid punkte, mida nimetatakse akupunktuuri punktideks.
Akupunktide qi-d mõjutades saab mõjutada kogu organismi, siseorganeid, meeleelundeid, erinevaid keha kudesid jne.
Akupuktuuri eesmärgiks on tasakaalustada organismis ringlev energia ja selle abil ravida ning vältida haigusi ja parandada üldist tervislikku seisundit.
Akupunktuuri näidustused (WHO 1996):
Peavalu, migreen, kaela- ja alaseljavalu, ishias, artriidid (liigespõletikud), artroosid, „külmunud õlg“, tunnelsündroomid, epikondüliidid, lihaspinged, interkostaalneuralgia (roiete vaheliste närvide valu), n. trigeminuse neuralgia (kolmiknärvivalu) jt närvivalud, n. facialise parees (näonärvi halvatus), insuldijärgsed seisundid, vertiigo (pearinglus), tinnitus (kumin kõrvades), stress, depressioon, ärevus, unetus, krooniline väsimus, allergiad, krooniline nohu, sinusiit (ninakõrvalkoobaste põletik), köha, bronhiit, bronhiaalastma, krooniline gastriit (mao limaskesta põletik), mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandtõbi, meteorism (kõhupuhitus), diarröa (kõhulahtisus), obstipatsioon (kõhukinnisus), colon irritabile (soole ärritussündroom), urineerimishäired, enuresis nocturna (öine voodimärgamine), krooniline prostatiit (eesnäärmepõletik), ebanormaalne külmatunne, käte-jalgade külmetamine, algav hüpertooniatõbi (kõrgvererõhutõbi), menstruatsioonihäired, valulikud menstruatsioonid, klimakteeriline sündroom, steriilsus, sõltuvusseisundid.